RFID el terminali nedir? Yüksek performansta tutarlı ve dayanıklı etiket okuma ve iletme işlemi için kullanılan güvenilir RFID okuyuculardır.RFID el terminalleri, LF, HF, UHF olarak üçe ayrılmaktadırlar. Ayrıca Android ve IOS uyumlu olabilirler. El terminalleri farklı etiket okumaları yapmaktadır. Okuma yaptığı verilerini aktarmaktadır. Kullanım yerlerine göre RAM, bellek, okuma mesafesi, okuma süresi özelikleri farklı olan el terminalleri, personel hatalarını minimuma indirmektedir. Sayım zamanlarındaki stresi geride bırakabilirsiniz.

RFID El Terminallerinin Yararları Nelerdir? 

Fakat daha az takip gerektiğinden ve hem mallar hem de bilgiler daha verimli bir şekilde işlendiğinden, bir RFID el terminali işletmenin üretkenliği artırmaktadır. RFID el terminallerinin en büyük avantajlarından biride zamandan tasarruf sağlayıp doğru sayımı hızlıca gerçekleştirmektir. Ayrıca RFID el terminalleri aynı zamanda kablosuz iş çözümleri de sunmaktadır. İşlem yaparken son derece hızlı ve yüksek verimli bir performans imkanı sağlayan RFID el terminalleri devasa alanlarda sizleri hızlıca sonuca ulaştırmaktadır. Günümüzde tüm depo ve otomasyon sistemlerinde kullanılan RFID el terminalleri, topladıkları verileri ana sisteme aktararak işlenene tüm verilerin depolanmasını sağlamaktadır. Böylece el terminalleri akıllı telefonlar gibi fotoğraf çekebilmektedir. internete erişim vb. özelliklere sahiptir . RFID el terminallerinin avantajlı yönlerini arasında stok sayısının tespitini yapmaktadır. Ayrıca stokları kayıt altına alabilirsiniz.

RFID El Terminallerinin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Mobil okuyucular ile kütüphanetekstil, imalat, taşımacılık, kuyum, saha satış,demirbaş, giyim depolarda, lojistik,servis ve sağlık sektörü gibi farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca RFID El terminallerini kullanmak için RFID etiketlerin olması yeterlidir. RFID etiketler kendi içinde kategorilere ayrılmaktadır. Böylece kategorisi farklı olan RFID etiketleriRFID el terminaliyle eşleştirme yapılmaktadır. RFID El terminallerinin bazı özelliklerinden size bahsetmek istiyorum.

RFID El Terminali Örnekleri Nelerdir? 

Sayısız örnekleri olan el terminallerinden en iyi performanslı olanları sizlere aktaracağım. Ayrıca RFGate özel tasarlanmış olan RFID El Terminallerinin başlıcaları şunlardır; 

RFGate Mil900 UHF Mobil RFID Okuyucu

Mil 900, sınıfının en hızlı okuyucusu olarak yoğun okuma performansı yapmaktadır. Projeler için tasarlanmış enterprise seviyede el terminallerdir. Mil900 estetik ve ergonomik kasa dizaynına sahiptir. Ayrıca endüstriyel tasarımı ve yüksek performanslı okuma yetenekleri ile projelerinizdeki ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak. Depokuyumcumağaza, İlaç fabrikaları, kütüphaneler vb. gibi RFID etiketli tüm ürünlerin sisteme tanımlı olması halinde okuma gerçekleştirilmektedir. İşletim sistemi 6.0 Android, Çalışma Frekansı 840-960 MHZ arasındadır. Eldivenle çalıştırılmaktadır. LCD 5,0 inch 1280×720 olup 180° görüş açısına sahiptir.

RFGate RD 26 UHF Mobil RFID Okuyucu
RD26, kendi segmentinin en iyisi ve yüksek performanslı okuyucusu olarak yoğun ve hızlı okuma gerektiren projeler için tasarlanmış bir okuyucudur. Böylece RD 26 kolay taşınabilir ve hafif kasa dizaynı, endüstriyel tasarımı ile projelerinizdeki ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
RFGate RGM88 UHF Mobil RFID Okuyucu
RGM88 eşsiz tasarıma sahip, giyimkuyumdepo vb. rfid etiket bulunan alanlarda okuma yapmaktadır. Okuma hızı ve veri aktarım hızıyla işinizi kolaylaştırır. 1380 etiket okuma sağlayan okuyucumuz yapılan testlerde başarılı sonuçlara varılmıştır. Bluetooth ve android işlemcisine sahip okuyucumuz, şık tasarımıyla ve güçlü okuma hızıyla sizleri bekliyor. 
 

Kaynak:https://www.rfidmarket.com.tr/rfid-el-terminali-nedir