Zebra RFD40 UHF RFID standart kızak nedir? Nerelerde kullanılmaktadır? Özellikleri nelerdir? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

RFID (Radyo Frekansıyla Tanımlama), işletmelerin çalışma biçiminde devrim yaratan bir teknolojidir. Radyo dalgalarını kullanarak nesnelerin tanımlanmasını ve izlenmesini sağlar. RFID teknolojisinin en popüler biçimlerinden biri UHF (Ultra Yüksek Frekans) RFID’dir. Zebra RFD40, işletmelerin envanterlerini verimli şekilde takip etmelerini sağlamak için UHF RFID teknolojisini kullanan cihazdır.

Zebra RFD40 UHF RFID Standart Kızağı, akıllı telefona veya tablete takılabilen hafif, elde taşınabilen cihazlardır. Kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Envanter yönetimi yazılımı, varlık izleme sistemler olmak üzere çeşitli farklı sistemlerle entegre edilmektedir. Cihaz dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Zorlu kullanımlara ve zorlu ortamlara dayanır.

Zebra RFD40

Zebra RFD40 UHF RFID Standart Kızağının temel özelliklerinden biri, UHF RFID etiketlerini okuyabilmesidir. UHF RFID etiketleri, perakende, sağlık ve lojistik dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Paletler, ürünler ve varlıklar gibi öğelere iliştirilebilirler ve işletmelerin bunları yaşam döngüleri boyunca takip etmelerine ve yönetmelerine olanak tanır.

RFD40 uygun etiket ile 13 metreye kadar okumak için tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların görüş hattına ihtiyaç duymadan aynı anda birden çok etiketi hızlı ve kolay şekilde tarayabilecekleri anlamına gelir. Cihaz, kutuların arkası veya kapların içi gibi ulaşılması zor alanlara yerleştirilen etiketleri de okur.

RFD40 UHF RFID Standart Kızak ayrıca 10 saate kadar kullanım sağlayan yerleşik bir pile sahiptir. Bu, kullanıcıların cihazı yeniden şarj etmeye gerek duymadan bütün bir vardiya boyunca çalışabilecekleri anlamına gelir. Pil ayrıca kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır, bu da kullanıcıların kullanım sırasında şarjı biterse pili değiştirebileceği anlamına gelir.

AVANTAJLARI

Zebra RFD40  çeşitli farklı envanter yönetimi ve varlık izleme yazılım sistemleriyle uyumludur ve işletmelerin cihazı mevcut iş akışlarıyla entegre etmesine olanak tanır. Yazılım ayrıca kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, bu da kullanıcıların cihazı hızlı ve kolay bir şekilde kullanmaya başlayabileceği anlamına gelir.

RFD40 UHF RFID Standart Kızağının avantajlarından biri, envanter doğruluğunu iyileştirme yeteneğidir. İşletmeler, UHF RFID teknolojisini kullanarak öğeleri hızlı ve kolay bir şekilde tarayarak hata riskini azaltır. Ayrıca envanter doğruluğunu geliştirir. Bu, işletmelerin maliyetleri düşürmelerine ve kârlılıklarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir.

Zebra RFD40

Bir başka avantajı da verimliliği artırma yeteneğidir. İşletmeler, taşınabilir bir cihaz kullanarak öğeleri hızlı ve kolay bir şekilde tarayarak envanteri izlemek ve yönetmek için gereken zaman ve çabayı azaltır. Bu, işletmelerin üretkenliklerini artırmalarına ve genel verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

ÖZELLİKLER:

  • Zebra RFD40 UHF RFID Okuyucu, saniyede 1.300’den fazla etiket okuma gerçekleştirir.
  • 6 metreyi aşan okuma menzili ve ultra hassas ürün bulma modu ile rakiplerinin ötesinde.
  • Sahip olduğu 7000 mAh pille saatlerce çalışmaya devam eder.
  • Zebra  RFD40, 150 cm’den betona düşmeye dayanıklıdır.
  • Toz ve su koruması için IP54 özelliği ve -10° ila 50°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir.
  • Cihaz, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama), WMS (Depo Yönetim Sistemi) ve MES (Üretim Yürütme Sistemi) yazılımı dahil olmak üzere çeşitli farklı yazılım sistemleriyle entegre edilebilir.