RFID ile demirbaş takibi çok hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Demirbaşların sayısı ve türleri ne olursa olsun en hızlı ve en güvenilir şekilde takibini yapabileceğiniz sistemdir.

Demirbaş Nedir ?

Demirbaş kelimesi; bir kişiye veya bir yere kayıtlı halde bulunan eşya listesi anlamını taşır. Demirbaş eşyalar görevlinin değiştiği iş yerlerinde yeni görevliye devredilen zarar görmemesi gereken eşyalardır. Bu eşyalara örnek olarak ofis malzemeleri, bilgisayarlar, telefonlar, mobilyalar gösterilmektedir. 

demirbaş nedir

RFID Demirbaş Takip Sistemi Nedir?

 Demirbaş takibi çok hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. RFID okuyucu ve rfid etiket ile temel bir çözüm elde edilebilir. Genellikle uhf sistem ile rahat bir şekilde demirbaş takibi yapılmaktadır. Bunların yanında rfid yazıcı ile demirbaşlara yapıştırılacak olan etiketlerin üzerine kodlama ve bilgi yazılabilir. Rfid mobil okuyucu ile sayım esnasında eksik olan demirbaşların ofis veya fabrika içerisinde hızlıca tespit edilmesi sağlanmaktadır. El terminali ile saniyeler içerisinde istemiş olduğunuz demirbaş tespiti yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde demirbaşların takibi, zimmetlenmesi, devredilmesi, sistemden çıkartılması çok rahat bir şekilde yapılmaktadır. Hem zamandan hem de personelden tasarruf ile sistemsel bir envanter yönetimi sağlanmaktadır.

rfid-demirbaş takip-sistemi

RFID ile Demirbaş Takip Sisteminin Avantajları

Zimmetleme işleminin otomatik olarak yapılıp evrağının oluşturması sağlanır. Yeni gelen envanterlerin sistemi hızlı ve rahat bir şekilde kaydı yapılmaktadır. Zimmetlenen envanterlerin hangi personelde olduğuna rahat bir şekilde ulaşım imkanı sağlanır. Demirbaşların tarihçesi hızlı bir şekilde oluşturmaktadır. 

Kaynak: https://www.rfidmarket.com.tr/demirbas-takip-sistemi