Pandemi döneminde sağlığınız RFID ile takip ediliyor.

Dünya RFID teknolojisini kullanıyor, bir çok zorlu işi kolaylaştırıyor. Pandemi sırasında RFID kullanımı çoğaldı

Bugün dünya COVID-19‘un ortaya çıkışıyla savaşıyor; etkisi, insanları ve varlıkları etkili bir şekilde izlemek için standardizasyonun ve izlenebilirliğin önemini ortaya koymaktadır.

 

İşte ilk salgından bu yana piyasada gördüğümüz bazı uygulamalar:

Sağlık hizmeti

Tıbbi Bilgi Geçmişi

Gelişmekte olan dünyada aşı geçmişi de dahil olmak üzere sağlık bilgilerini izlemek için bir sistem. Çözüm, yerel olarak giyilenlerden esinlenen, bir kişinin tıbbi bilgilerini sıkıştıran, şifreleyen ve parola koruyan bir kolye içerir. Kolye, perakende kıyafetlerde veya sporcuların yarış önlüklerinde kullanılan RFID teknolojisini kullanır ve sağlık çalışanlarına, bir annenin hamilelik geçmişi veya çocuğunun büyüme tablosu ve aşılama geçmişi gibi bir hastanın bilgilerine erişim sağlar ve ayrıca ne hakkında önerilerde bulunabilir. 

COVID-19 Hasta Takibi İlerlemesi

Hastaların tedavileri yoluyla ilerlemesini izlemek için bir uygulama. İnsanları ve nesneleri tanımlamak için RFID bilekliklerini, çıkartmalarını ve yongalarını kontrol etmek için bir tarayıcı kullanır ve hastane boyunca ilerlemelerini ve tedavilerini takip eder. Uygulama, hastaların test örnekleri, her hastayı tedavi eden çeşitli tıbbi ekipler, hasta başına hangi ekipman ve nevresimler ve bireysel tedavilerinde üretilen herhangi bir tıbbi atık dahil olmak üzere bir dizi öğe ve bilgiyi izleyebilir.

 Hasta Kayıt Süreci

Tıp uzmanlarına hasta veri girişi, check-in ve tarama anketinin tamamlanması konusunda yardımcı olmak için tasarlanmış bir mobil uygulama kullanan uzaktan test tesislerinde kullanılan bir hasta izleme ve veri doğrulama uygulaması. Sağlık hizmeti sunucularının, hastanın sürücü lisansını araç camından taramasına olanak sağlayarak hasta-bakımveren temasını en aza indirir ve işlem hızını artırır.

Hasta kaydına ek olarak, uygulama COVID-19 test sürecini uygulama ve toplama, nakil ve sonuca kadar takip ederken, aynı zamanda hasta alımı ve veri girişi için kullanılabilen yazdırılabilir test tüpü etiketleri ve taranabilir barkodlar sağlar. Uygulama aynı zamanda sağlık profesyonellerinin hastalar için QR mobil etiketleri yazdırmasına izin vererek, kendi sonuçlarını taramalarına ve almalarına olanak tanır ve diğer ilgili bilgiler veya iletişim ile birlikte olumlu veya olumsuz bir sonuç durumunda ne yapacakları hakkında daha fazla bilgi sağlar.

e-Ticaret İade Çözümleri

Bir e-ticaret, müşteriden kaydedilen iade edilen öğelere dayalı olarak bir hedef listesine karşı doğrulamak için kartonların / kutuların hızlı ve verimli gelen RFID okumasını kullanarak dağıtım merkezlerini güçlendirmek için çözüm getirir.

 SaaS özellikli çözüm, DC / DTC’den tüketiciye veya toptancıya taşınan envanteri saymak, doğrulamak, görüntülemek, izlemek ve yönetmek ve aynı zamanda DC’ye geri gönderilen tüm iadeleri işlemek için tüm standart RFID donanımı ve WMS (Depo Yönetim Sistemleri) ile entegre olur / DTC. Ek işlevsellik, perakendecilerin bir “kaliteli derecelendirme” sistemi kullanmasına ve gelen getirileri daha etkili bir şekilde tanımlamak ve sıralamak için ürün görüntülerini görüntülemesine olanak tanır.

 

 Eğitim

Okul Varlık Takibi

Okul bölgeleri, tüm öğrenciler için uzaktan okul kurma ve yönetme konusunda eşi görülmemiş bir görev üstlenmektedir. Dizüstü bilgisayarların, Chromebook’ların, tabletlerin vb. Takibini kolaylaştırmak ve BT varlık envanterinin iadesini yönetmek için bazı şirketler Varlık İzleme Yazılımlarını ücretsiz olarak sunmaktadır.

Küresel salgın ilerledikçe ve yönetim ve kontrol ihtiyaçlarımız arttıkça, insanların, biyolojiklerin ve varlıkların hareketi ve izlenebilirliği daha da kritik ve daha ayrıntılı olmalıdır. RFID teknolojisi, bu büyüyen ihtiyaçlara mükemmel bir cevap olarak tünemiş ve dünya çapında her yerde bulunur.

Taşıma

Yolculuk

Bazı ülkelerde otoyolları düzenli olarak geçmesi gerekebilecek Sürücüler, insan temasını ortadan kaldırmak için RFID‘leri kullanarak nakitsiz işlemlerle ücret ödemeye her zamankinden daha fazla teşvik ediyorlar. Tıbbi personele ayrıca tüm büyük otoyollarda ücretsiz geçiş için özel bir RFID sağlanmıştır.